Сімейні Альпи


Опубликованно 12.10.2018 00:08

Сімейні Альпи

Відомо, що багато жителів альпійських країн катаються в горах з дитинства. Австрійці, французи і швейцарці стають на лижі чи не раніше, ніж починають ходити. Але рано поставити дітей на лижі можуть і росіяни. «Стрічка.ру» розібралася, чому курорт Серфаус-Фисс-Ладіс — саме відповідне для цього місце у всій Австрії.

Здавалося б, сучасна Австрія — лише уламок величезної імперії Габсбургів, але, незважаючи на її порівняно невелику територію, країна пропонує туристам розваги на будь-який смак. Це і помпезна імперський Відень з її величними палацами, знаменитої оперою і строгими парками, і круїзи по Дунаю, і замки Штирії, і, звичайно ж, гори Тіролю.

Всі курорти в австрійських Альпах відрізняються високим рівнем підготовки трас, педантичністю персоналу і доброзичливістю місцевих жителів, але при цьому у багатьох є своя спеціалізація. Ішгль прославився своїм апре-скі, який вважається чи не найкращим у всіх Альпах, Санкт-Антон — розкішними готелями і фешенебельними ресторанами, за що отримав у туристів почесне звання «австрійського Куршевеля», а Зельден приваблює своїми спа-комплексами.

Але якщо ви збираєтеся в гори з дітьми і при цьому хочете поставити своїх чад на лижі, то кращого місця, ніж Серфаус-Фисс-Ладіс в Австрії для цього не знайти. Вся справа в тому, що весь курорт з центром в селі Серфаус спочатку створювався, як орієнтований на сімейний відпочинок. Тут немає гучних дискотек або пафосних закладів, зате є заточена на найменших інфраструктура та інструктори, які мають педагогічну освіту і великий досвід роботи з дітьми.Гори для самих маленьких

Дитяча територія в Серфаус-Фисс-Ладисе розташована на висоті від 1 тисячі 400 до 2 тисяч метрів і займає площу 125 000 квадратних метрів. У Серфаусе знаходяться два комплекси для самих маленьких: Киндершнееальм, розташований близько проміжної станції Компердель, і Мурмли — прямо в центрі Серфауса. У Фиссе, на нижньому рівні сімейного ресторану Sonnenburg знаходиться Киндерланд Берти — головний центр дитячого тяжіння близько проміжної станції Зонненбан.

Всі три комплекси — це не тільки ресторани з дитячим меню, ігрові кімнати та майданчики, карусель, сцена і кімнати з опаленням, в яких дитина може почекати батьків, але і гірськолижні школи. Вони володіють не тільки спеціальними дитячими схилами, навчальними бугельними підйомниками і транспортерами типу «чарівний килим», але і першокласними інструкторами.

Їх штат в Серфаус-Фисс-Ладисе становить 750 осіб. У кожного за плечима педагогічну освіту і великий досвід роботи. У школах застосовується інноваційна освітня концепція, що поєднує елементи дитячого саду і нові захоплюючі методи навчання гірськолижного майстерності. Так, щоб цікаво було навіть самим маленьким. Цьому сприяє і інфраструктура. На дитячих гірках тут встановлено надувні арки і замки, траси проходять через яскраві різнокольорові тунелі і спеціальні каруселі для лиж.

І все це на мові дитини, адже інструктори не тільки чудово катаються на лижах і мають дипломи про педагогічну освіту, але і володіють іноземними мовами. І цей останній важливий аспект стосується не лише дітей, що говорять мовою країн Європи, але і юних лижників з країн колишнього СРСР — в Серфаус-Фисс-Ладисе багато інструкторів, які чудово володіють російською мовою.

Але не буде нудно і просунутим, незважаючи на юний вік, лижникам. Для початківців фрірайдерів тут передбачені гірки і трампліни. Та й самі навчальні вправи в дитячих гірськолижних школах Серфаус-Фисс-Ладиса вельми цікаві. Наприклад, спуск під вітрилом або подолання смуг перешкод.

Найдивовижніше, що катання з дітьми на курорті Серфаус-Фисс-Ладисе — це не тільки зручно, але й вигідно з точки зору витрат. Так скі-паси для дітей до п'яти років тут видаються безкоштовно, а для дітей до 14 років купуються за спеціальним дитячим тарифами, які практично в два рази дешевше дорослих.

Якщо ж ви вважаєте, що ваше чадо ще занадто мало для того, щоб вставати на лижі, але і залишати його без спільного з сім'єю відпустки не хочете, то і це в Серфаус-Фисс-Ладисе не проблема. На курорті діють ясла Мурмли і дитячий сад Берти, які готові прийняти дітей від трьох місяців до п'яти років. Вони обладнані дитячим кінотеатром, вежами для лазіння і спальної зоною.

Є чим зайнятися з дітьми, якщо раптом вони втомляться від катання. Перша в Європі дитяча канатна дорога, тематичні парки «Індіанська країна Берти» і «Динозавр-ліс», дитячий паровозик Мурмли, — ось перелік лише деяких розваг для дітей крім катання, які є на курорті.Гори для тих, хто постарше

Але не варто думати, що Серфаус-Фисс-Ладіс орієнтований виключно на дітей, дорослим тут не менш цікаво. Понад 200 кілометрів ідеально підготовлених гірськолижних трас і 68 канатних доріг і підйомників це гарантують. На сині траси припадає 47 кілометрів, на червоні — 123 кілометри, на чорні — 28 кілометрів, а ще 16 кілометрів — скі-рути.

Настільки велика протяжність трас Серфаус-Фисс-Ладисе обумовлена місцевим рельєфом. Зона катання знаходиться на високогірному плато з перепадом висот від 1 тисячі 200 до 2 тисяч 820 метрів. При цьому значна частина трас розташовані вище рівня лісу, що дозволяє зробити їх досить широкими.

Велике число позбавлених лісу схилів також дає можливість створити велику і при цьому безпечну зону для фрірайду. Взагалі любителям екстриму Серфаус-Фисс-Ладисе може запропонувати трасу для картингу, швидкісну трасу, могульные траси і сноуборд-парки.

Втім, Серфаус-Фисс-Ладіс відмінно підходить і тим, хто тільки стає на лижі чи не надто впевнений у своїх силах. Адже все, що було сказано про дитячих гірськолижних школах стосується і інструкторів, що працюють з дорослими: величезний досвід роботи і знання російської мови. Тому якщо ви вирішили вперше долучитися до гірських лиж, то кращого місця, ніж Серфаус-Фисс-Ладіс, для цього не знайти, здається, не тільки в Австрії, але й у всіх Альпах.Не тільки лижі

Якщо ж катання з гір все ж набридне, то крім гірськолижних схилів у Серфаус-Фисс-Ладіс прокладено близько 30 кілометрів трас для катання на бігових лижах. Якщо ж хочеться зовсім відключитися від лиж та сноуборду, то можна спуститися по спеціальних трасах на санях, покататися на тобогане або пройти по хайкинговым стежках в снігоступах.

Серфаус-Фисс-Ладіс відомий і своїми атракціонами, які працюють цілий рік. Це гігантські гойдалки в небі «Скайсвинг Фисс» (Skyswing Fiss) і закріплений на тросах дельтаплан «Фиссер Флігер» (Fisser Flieger), на якому можна літати всією сім'єю, і зиплайн-атракціон «Серфаусер Саусер» (Serfauser Sauser), і нагадує американські гірки швидкісний спуск «Шнайзенфегер» (Schneisenfeger).

А можна просто покататися на метро, адже Серфаус — єдине селище в світі, в якому діє власна підземка. Це друге найкоротший метро в світі і однозначно найвище. І нехай єдина гілка налічує всього чотири станції, зате метро безкоштовне і користується великим попитом не тільки у туристів, але й місцевих жителів.

Причому метро використовують не в екскурсійних, а саме в транспортних цілях, для чого воно і будувалося. До 1985 році Серфаус став настільки популярний серед туристів, що на гірських серпантинах стали утворюватися величезні пробки, регулярно траплялися аварії. Місцеві жителі вирішили, що метро, нехай і невелике, здатне вирішити транспортну проблему села, і виявилися праві. Зараз туристам заборонено користуватися автомобілями на території селища — тільки в дні приїзду та від'їзду. В інший час потрібно користуватися метро або автобусом, що створює в Серфаус-Фисс-Ладисе чи не найкращу екологічну обстановку у всіх Альпах.

Але чим би ви не займалися, вам напевно доведеться зіткнутися однією з головних особливостей Серфаус-Фисс-Ладиса — сучасною інфраструктурою. Справа в тому, що цей курорт — один з наймолодших в Австрії і з самого початку будувався з використанням найсучасніших технологій.

Багато підйомники тут оснащені вітрозахисними ковпаками і обігрівом, штучне освітлення дозволяє кататись вночі, у багатьох гірських ресторанах працює безкоштовний Wi-Fi, а ситуацію на схилах можна оцінити, завдяки восьми веб-камерам. Більшість готелів також були побудовані недавно і забезпечують високий рівень комфорту і зручності. Словом, Серфаус-Фисс-Ладиса — це сучасний курорт, який ідеально підходить для сімейного відпочинку.

Антон ШиряєвКатегория: Новости